Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Żonglerka Komentarzy : 1

trening piłkarski - Żonglowanie piłką nożna Żonglerka, przez tak wielu z nas lekceważona i pomijana, jest idealnym sposobem na poprawienie techniki i czucia piłki. Jest to ćwiczenie znane nam wszystkim, ale tak na prawdę ilu z nas zdaje sobie sprawę z tego, co faktycznie może dać nam częste i regularne podbijanie piłki? W tym bardzo krótkim materiale, postaram się przekonać was do częstszego żonglowania piłką. Nawet w formie zabawy.

Kiedy już uzyskałeś podstawowe czucie piłki, oznacza to, że jesteś na drodze do osiągnięcia kontroli nad piłką. Następnym etapem jest wykonanie wielu ćwiczeń rozwijających Twoje umiejętności. Dobrym sposobem do osiągnięcia tego celu jest żonglerka. Chociaż bardzo rzadko stosuje się ją podczas gry, pozwoli Ci ona rozwinąć szybkość reakcji i koncentrację, potrzebną podczas gry.

1. Jeśli chcesz leżącą na ziemi piłkę podbić do góry, postaw podeszwę stopy na piłce i przetocz ją w swoim kierunku. Pod toczącą się piłkę, podstaw błyskawicznie stopę, a kiedy piłka wtoczy się na nią, podbij ją do góry.

2. Utrzymuj piłkę w górze podbijając ją stopą. Pamiętaj, by stopa była wyprostowana, gdyż w przeciwnym wypadku łatwo stracisz kontrolę nad piłką.

3. Jeśli osiągniesz postęp, żongluj piłkę obiema nogami, a następnie spróbuj podbijać ją udami.

  • Dodał: Cichy
  • Data: 22/12/2008 16:32
  • Kategoria: Technika
  • Komentarzy: 1
  • Czytań: 2634

Komentarze czytelników

Żonglerkę powinno się trenować od razu na obie nogi. Żonglerka polega na "kapkowaniu" na obie nogi nie na jedną. Jeśli żonglerka was mocniej zaciekawi spróbujcie ćwiczy Freestyle Football (tricki z piłką np. znane wszystkim ATW, czyli dookoła świata).

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!