Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Zadania w grze obronnej Komentarzy : 0

trening piłkarski - Zadania obrońcy w  piłce nożnej Podstawowym zadaniem obrońcy lub broniącego się zespołu jest zatrzymanie ataku przeciwnika. Istnieje wiele sposobów osiągania tego celu, zależnie od niebezpieczeństwa jakie stanowi dana sytuacja. W tym artykule dowiecie się o najważniejszych działaniach, które powinniście poznać.

Twoje najważniejsze zadanie

Jeżeli przeciwnicy znajdą się z piłką w waszej strefie obronnej, ich pozycja jest dla was bardzo niebezpieczna. Musicie powstrzymać ich przed zdobyciem bramki.

Po pierwsze, pomóżcie swojemu bramkarzowi, blokując strzały na bramkę. Następnie wyprowadźcie piłkę z niebezpiecznej strefy - jeżeli jest to trudne, wybijcie ją na aut.

Odbiór piłki

Niezależnie od sytuacji, ktoś musi podjąć próbę odbioru piłki. Ta odpowiedzialność przechodzi z zawodnika na zawodnika. Każdy więc musi być gotowy do zaatakowania przeciwnika z piłką.

Twój atak może być wywarciem nacisku na przeciwnika z piłką i doprowadzić do popełnienia przez niego błędu co ułatwi przejęci piłki tobie lub twojemu partnerowi.

Opóźnianie ataku przeciwnika

Bardzo skutecznym sposobem zapobieżenia niebezpieczeństwu w trudnej sytuacji jest opóźnianie ataku przeciwnika, tak długo, jak tylko jest to możliwe.

Opóźnianie pozwoli twoim partnerom z drużyny zająć lepsze pozycje w obronie, co w konsekwencji może przyczynić się do zatrzymania ataku przeciwnika.

Świadomość zespołowa i współpraca

Jeśli nawet umiejętności jednego z obrońców są bardzo wysokie, to niestety nie będzie on w stanie odebrać piłki przeciwnikom, bez współpracy całego zespołu.

Każdy z zawodników ma swoją rolę utrudniającą przeciwnikowi prowadzenie ataku. Aby uczynić to, musicie dobrze się komunikować.

Każdy musi wiedzieć gdzie jest piłka, ale nie każdy powinien biec w jej kierunku.

Wszyscy musicie być zorientowani, w tym co robią przeciwnicy, a szczególnie przeciwnik, którego bezpośrednio kryjecie.

Z obrony do ataku

Jeżeli myślicie o tym, aby zespół przeciwny nie strzelił wam bramki, to jest mniej prawdopodobne, że sami zdobędziecie gola. Dobra obrona jest warunkiem istnienia silnego zespołu, ale zawsze powinna służyć jako podstawa do prowadzenia ataku.

Po odzyskaniu piłki w strefie obronnej starajcie się natychmiast przeprowadzić atak na bramkę przeciwnika.

  • Dodał: Cichy
  • Data: 20/12/2009 18:43
  • Kategoria: Taktyka
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 2171

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swoją opinię, aby wyrazić swoje zdanie.
Zapraszamy do dyskusji

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [Brak oceny]
Bardzo dobre Bardzo dobre 50% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [Brak oceny]
Średnie Średnie 50% [1 głos]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!