Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Historia

Luty 2007

Zaczęło się. Bez wielkiego szumu, ale za to z bagażem ogromnych chęci. Powstałe forum miało bardzo prosty cel: przekazać dociekliwym użytkownikom całą wiedzę dotyczącą treningu piłkarskiego. Konkretny cel oraz nieprzerwane dążenie do osiągnięcia sukcesu, doprowadziły do otworzenia forum fcenter.info 16 lutego 2007 roku.


Forum dyskusyjne kwitło i rozrastało się w oczach. Z dnia na dzień przybywało nowych, żądnych wiedzy użytkowników. Powiększyła się także ekipa administratorów. Do założyciela Karola Cichonia (znanego w Internecie pod pseudonimem Cichy), dołączył Wojciech Pankiewicz (Pankiew).

Krzywa rozwoju forum stale rosła, aż do momentu uszkodzenia bazy danych. Brak regularnych kopii doprowadził do utraty znacznej części materiałów. Po niespełna roku owocnej działalności nad fcenter zawisły czarne chmury. Zniechęcona administracja postanowiła zaprzestać prowadzenia forum.

Listopad 2008

Rozbrat z treningiem piłkarskim nie trwał jednak długo. Przerwa w działaniu narodziła w głowach głównych redaktorów fcenter.info, założenie serwisu. Zdecydowano się zacząć od zera; z nową domeną i nowymi celami. Adresem prowadzącym do strony został trening.net.pl, znacznie bardziej kojarzący się z treningiem piłkarskim niż wcześniejsza domena.

Główne założenie dotyczące publikacji artykułów z dziedziny piłki nożnej i treningu okazało się jedynie elementem wyjściowym. Serwis z czasem zaczął ewoluować i coraz mniej przypominał pierwotną postać.

Artykuły w serwisie były nie tylko autorstwa redaktorów, ale także zwykłych użytkowników, którzy znając się na "rzeczy" przesyłali swoje materiały. Najlepsze publikacje trafiały do bazy serwisu. Coraz większe zapotrzebowanie na porady doprowadziło do utworzenia specjalnego działu, w którym użytkownicy zgłaszali swoje propozycje artykułów. Wszystkie prośby oczywiście spełniali administratorzy. W ten sposób trening.net.pl stał się prawdziwym "Centrum treningu piłkarskiego", pomagając użytkownikom na coraz większą skalę.

Styczeń 2010

Wraz z nowym rokiem w portalu nastąpiły zmiany, które określić można byłoby mianem rewolucji. Zmieniona została nie tylko szata graficzna, wprowadzono także szereg nowości. Największą innowacją było na pewno uruchomienie "konta premium", czyli modułu umożliwiającego korzystanie z treści dostępnych tylko dla posiadaczy płatnego konta w serwisie.

Wprowadzenie opłat, nie było spowodowane chęcią zarobku, ale coraz większymi kosztami utrzymania serwera i domeny. Uzyskanie dostępu do konta premium, nie wiązało się z gigantycznymi wydatkami i już po wysłaniu sms'a za 3,66 (z VAT) można było cieszyć się z możliwości oferowanych przez portal.

Aby zaspokoić literackie zachcianki wielu czytelników uruchomiono opcję prowadzenia własnego bloga. To właśnie dobre teksty publikowane na swojej podstronie, otwierały drzwi do redakcji.

Całkowicie zmieniony został system prezentacji aktualności i artykułów, umożliwiający bardziej precyzyjne dotarcie do poszukiwanej treści.

Otwarcie działu fileplanet, będącego zbiorem plików, umożliwiało pobranie wielu potrzebnych plików na dysk i poprawienie dostępu do informacji.

Mając na uwadze coraz większe zainteresowanie szkółkami piłkarskimi uruchomiono specjalny dział, zawierający niezbędne informacje dotyczące miejsc szkolenia młodzieży w Polsce.

Centrum treningu piłkarskiego trening.net.pl stało się największym serwisem, poświęconym tej tematyce w polskiej sieci, a liczba użytkowników przekroczyła pół tysiąca.

Główne założenia

Trening.net.pl to centrum treningu piłkarskiego. Serwis posiada bogatą bazę artykułów z tej właśnie dziedziny oraz forum dyskusyjne, na którym grono ekspertów udzieli pomocy wszystkim potrzebującym. To także miejsce dyskusji i wymiany poglądów na tematy związane z piłką i szeroko pojętym sportem.

Możliwość prowadzenia własnego bloga daje szerokie pole do popisu i otwiera drzwi do redakcji. Ponadto nasilające się tendencje kibicowskie i przywiązanie do barw klubowych może zostać okazane, poprzez przynależność do grup użytkowników.

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swoją opinię, aby wyrazić swoje zdanie.
Zapraszamy do dyskusji

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!