Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Uderzanie w Piłke Komentarzy : 4

trening piłkarski - Uderzanie w Piłke przez zawodników Piłka nożna prawie w całej swojej zasadzie polega na kopaniu piłki przed siebie, w między czasie wykonując jakieś zwody czy też podania, potrzebne do skutecznego przejścia swojego rywala, albo szybkiego przeniesienia gry z jednego pola bramkowego pod drugie.

Sprawa wydaje się tak banalna. Wystarczy kopnąć piłkę aby leciała. Problem staje się wtedy, gdy podczas wykonywania tej czynności, piłka nie leci tak jakbyśmy chcieli, prosto do celu (bramki, partnera z zespołu), a obok miejsca gdzie miała się znaleźć.

Oglądając nie raz ćwiczących widzimy że piłka u nich unosi się, skręca podczas lotu, szybko leci do góry i równie szybko spada lobem za niczego nie spodziewającego się bramkarza (prócz strzału oczywiście). Przychodzi to starszym zawodnikom, a nawet i młodszym, to z taką łatwością, że aż można pozazdrościć.

Ale dlaczego nie udaje się to wszystko „Tobie”? Czy to oni są tacy dobrzy? Czy to piłka jest jakaś inna? Albo buty? Odpowiedz jest prostsza. Wystarczy odpowiednio ustawić nogę do piłki, aby ta poleciała do góry, albo skręciła podczas lotu.

Na początek, żeby przystąpić do ćwiczenia należy się odpowiednio rozgrzać (przeczytać można o rozgrzewce w innych naszych artykułach dostępnych na stronie). Po rozgrzewce można przystąpić do treningu.

Na początek trzeba ustalić ile mamy możliwości uderzenia w piłkę. Nie jest to jedno miejsce, bowiem jest 5 strategicznych pozycji i dodatkowe, dzięki którym można strzelać wbrew pozorom nieskomplikowane podkręcone piłki. Opisywanie strzałów zacznę od tego, że będę opisywał wszystko na prawo nożnego zawodnika, a posługujący się lewą stroną, będą mieli wszystko wprost przeciwnie.Uderzając piłkę centralnie w (pkt.1, z lewą nogą obok piłki, po kopnięciu jej, powinna potoczyć się po ziemi równo do przodu.

Uderzyć piłkę w jej górną cześć palcami się da, ale szkoda na ten manewr nogi. Najczęściej zawodnicy wykorzystują tą część, by postawić na futbolówce nogę, a gdy podbiegnie przeciwnik, pchnięciem od palców aż po piętę podać do kolegi ustawionego bardzo blisko. Można tą część wykorzystać również do przytrzymania piłki w narożniku lub innej części boiska, by spowolnić grę, a przy okazji dowieść korzystny rezultat do końca spotkania.

Uderzenie w przeciwległy koniec piłki (oznaczony pkt.4) może spowodować 2 rodzaje lotu piłki. Podobnie jak w przypadku pierwszym, kopnięcie piłki z postawą ciała pochyloną do przodu spowoduje, że piłka będzie leciała przy ziemi, a dokładnie powinna się unieść nie wysoko nad murawę boiska. Postawa ciała odchylona do tyłu da efekt uniesienia się piłki, a jak wysoko zależeć będzie, czy mocno kopniemy piłkę.

Uderzenie piłki w lewą stronę (pkt.3), stojąc naprzeciwko niej, spowoduje jej skręt podczas lotu w prawą stronę. Wykonując tą czynność prawą nogą, piłka poszybuje najpierw w lewą stronę, ewentualnie na wprost (w zależności od tego jak stanęliśmy) po czym skręci nieznacznie w prawą stronę. Adekwatnie będzie wszystko wyglądało kopiąc piłkę w jej prawą część (pkt. 2).
Uderzanie w pola piłki znajdujące się pomiędzy polami np. 3 a 4, czy też 2 a 4 spowoduje że piłka uniesie się do góry i będzie skręcała jednocześnie.

Żeby jednak się przekonać dokładnie jak to wygląda wszystko, należy wybrukować to samemu, na podwórku, boisku osiedlowym, szkolnym, miejskim lub gdzie kol wiek jest możliwość trenowania powyższych zagrań.

  • Dodał: Pankiew
  • Data: 27/12/2008 20:08
  • Kategoria: Inne
  • Komentarzy: 4
  • Czytań: 3079

Komentarze czytelników

Artykuł bardzo dobry, i tak też go oceniłem. Dobrze opisany, nie za krótko, nie za długo. Nie wiem co się userowi nade mną nie podoba. Według mnie artykuł znakomity! Smile
Ciekawy temat, jednak dałoby powiedzieć się więcej.
Nie wiem, samo się takie coś robi :/
ej co to ma byc za podpis pod moim artem;]

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [Brak oceny]
Bardzo dobre Bardzo dobre 33% [1 głos]
Dobre Dobre 33% [1 głos]
Średnie Średnie 33% [1 głos]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!