Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Taktyka podań Komentarzy : 0

trening piłkarski - Taktyka podań w piłce nożnej Taktyką mogą być specyficzne zalecenia, jakie zawodnicy otrzymują przed meczem. Taktyką mogą być także działania i decyzje związane z pozycjami zawodników a boisku, może być również współpraca między zawodnikami w zespole i sposób rozgrywania piłki, w calu pokonania przeciwnika.

Gra w obronie

Zadaniem obrońcy będącego przy piłce jest takie rozegranie piłki, aby oddalić zagrożenie od własnej bramki. Często jest to wybicie piłki długim, górnym podaniem do przodu nad głowami przeciwników.

Dobry obrońca podaje piłkę do tyłu, tylko wówczas, gdy nie ma możliwości podania jej do przodu. Otoczony obrońca, znajdujący się w trudnej sytuacji zazwyczaj decyduje się na podanie do tyłu, by nie stracić piłki i nie doprowadzić do utraty bramki.

Gra w ataku

Jeśli prowadzicie grę w kierunku bramki przeciwnika w środkowej strefie boiska, możecie podjąć większe ryzyko. Musicie grać szybko, aby zaskoczyć przeciwników. Stosujcie najróżniejsze podania, otwierające drogę do bramki.

Pamiętaj, że:

1. Szybka gra, krótkimi podaniami pozwala na łatwiejsze przeprowadzenie piłki przez linię obrony.
2. Jeśli gra w środku boiska prowadzona jest na małej powierzchni i w dużym zagęszczeniu, rozszerz ją, podając piłkę na skrzydło.
3. Próbuj podać piłkę za plecy obrońców, przede wszystkim do partnera, który jest na dobrej drodze do oddania strzału do bramki.
4. Próbuj zaskoczyć obrońców, podając piłkę w nieoczekiwanym kierunku lub w sposób trudny do przechwycenia piłki.

Podania bez przyjęcia

Podanie bez przyjęcia jest powszechnie znane, jako „podanie z klepki” lub „zagranie o ścianę”. Kiedy obrońca zamierza cię zaatakować, podaj szybko piłkę do partnera i obiegnij przeciwnika, zanim on zdoła się obrócić. W tym momencie twój partner odgrywa piłkę natychmiast do ciebie bez przyjmowania, tak jakby piłka odbiła się od ściany. Po przyjęciu piłki możesz prowadzić ją nadal w kierunku bramki przeciwnika.

Pamiętaj, że:

1. Stosuj podania bez przyjęcia w strefie ataku, w calu wymanewrowania obrońców.
2. Przyśpiesz zdecydowanie do przodu, w celu przyjęcia piłki, podanej od partnera.

Ćwiczenie krótkich, poprzecznych podań

To ćwiczenie udoskonalenia krótkich, poprzecznych podań zewnętrzną częścią stopy spełnia także cele taktyczne. Ścigając obrońców tworzycie wolną przestrzeń, a zmieniając nagle kierunek gry zaskakujecie obrońców.

Aby wykonać ćwiczenie potrzebne są 4 osoby. Ustalcie, kto z was jest napastnikiem, a kto obrońcą. Napastnicy są kryci przez obrońców. Jeden z napastników jest przy piłce. Atakujący biegną w swoim kierunku, pociągając za sobą obrońców. Kiedy dwójka napastników mija się, zawodnik przy piłce podaje zewnętrznym podbiciem piłkę partnerowi. Zaskoczeni obrońcy pozostają w tyle.
Wykonajcie po 5 powtórzeń i zamieńcie się rolami.


  • Dodał: Cichy
  • Data: 05/08/2009 03:01
  • Kategoria: Taktyka
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 3309

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swoją opinię, aby wyrazić swoje zdanie.
Zapraszamy do dyskusji

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [Brak oceny]
Bardzo dobre Bardzo dobre 100% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [Brak oceny]
Średnie Średnie 0% [Brak oceny]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!