Szkółka Pilkarska Trening.net.pl- czucie piłki Komentarzy : 3

Szkółki Piłkarskiej Trening.net.plPrezentowany cykl treningów jest skierowany przede wszystkim do najmłodszych adeptów footballu. Liczymy, że szkółka zdobędzie wasze uznanie i z przyjemnością będziecie korzystać z opracowanych materiałów. W tej części, omówione zostanie czucie piłki.
Dziś dowiesz się o szczegółach dotyczących organizacji treningu. Dokładnie rzecz ujmując przedstawię, czym jest część główna i końcowa zajęć. Część wstępną tzw. rozgrzewką zaprezentowałem w treningu pierwszym. Zajmiemy się również ćwiczeniami doskonalącymi czucie piłki.
Część główna składa się z szeregu ćwiczeń z poszczególnych działów nauczania tj. sprawności ogólnej, zdolności motorycznych, techniki oraz taktyki. My będziemy skupiać uwagę głównie technice, gdyż na etapie nauczania gry w piłkę nożną jest ona najważniejsza.
Część końcowa to ćwiczenia uspokajające wasz organizm po treningu. Trenerzy, również w tej części podsumowują zajęcia treningowe.
Po poprawnie wykonanej rozgrzewce możesz przystąpić do części głównej treningu. Wykonaj w niej kilka ćwiczeń, które będą doskonalić twoje umiejętności.
CZUCIE PIŁKI
Jeśli grasz często w piłkę nożną to wiesz na pewno, że w zależności od tego jak uderzysz piłkę zachowuje się ona różnie. Na pewno znasz powiedzenie "czysto trafić w piłkę". Znaczy ono tyle, co wykonanie uderzenia precyzyjnie i dokładnie wybraną częścią stopy. Za taką właśnie dokładność odpowiada umiejętność czucia piłki.
Ten trening poświęcimy na doskonalenie kontrolowania piłki, wyjaśnimy sobie, co można zrobić z piłką, używając różnych części stopy.
Wyróżniamy następujące uderzania piłki nogą:
->wewnętrzną częścią stopy - najczęściej stosowane uderzenie, używaj go do przyjęć, podań i dryblingu
-zewnętrznym podbiciem stopy - uderzenie to wykorzystuj w dryblingu, również podania piłki w boku i nagłe zwroty wykonasz dzięki temu uderzeniu
-wewnętrznym podbiciem stopy - wykonasz nim drybling oraz dośrodkowania z biegu, a strzały na bramkę będą mocne i podkręcone,
-podbiciem stopy, tzw. prostym - pozwala na uderzenie piłki z największą siłą, więc wykorzystaj je w strzałach na bramkę,
-pietą - to uderzenie stosuj tylko wtedy gdy jesteś pewny jego dokładności, możesz nim zaskoczyć rywala.
Poczuj piłkę
Rozłóż siedem znaczników, co 2 metry w linii łamanej (zygzakiem). Od 1 do 2 znacznika prowadź piłkę zewnętrzną częścią stopy. Przy 2 znaczniku używaj wewnętrznej części stopy. Przy znaczniku 3 podbij piłkę w górę używając prostego podbicia, pozwól piłce skozłować i uderz ją ponownie i tak do znacznika 4.
Teraz wykonaj całą sekwencję od początku. Wykonaj ćwiczenie zarówno prawą, jak i lewą nogą. Pamiętaj, aby kontakt stopy z piłką był bardzo częsty. Dotykaj piłki delikatnie bez gwałtownych uderzeń.
1 na 1
Wyznacz kwadrat 6x6 m. Rozłóż 6-7 znaczników w polu. Zdecyduj, kto będzie napastnikiem, a kto obrońcą. Napastnik prowadzi piłkę miedzy znacznikami i stara się utrzymać jak najdłużej przy piłce.
Obrońca próbuje przeszkodzić napastnikowi i odebrać mu piłkę, jeśli tak się stanie następuje zmian ról.
To tylko dwa ćwiczenia, które możesz wykorzystać w części głównej swojego treningu. W kolejnych treningach Szkółki Piłkarskiej Trening.net.pl poznasz kolejne sposoby na poprawę swoich umiejętności.
Komentarze czytelników

roqq trzymam Cię za słowo i czekam na Twój artykuł...
takie cos to ja tez moge napisać co innego teoria a realizm!
O, widzę że to już druga część Szkółki Piłkarskiej im. Dariusza Jęczkowskiego dla najmłodszych.
Co trener to trener, Darku świetnie to przygotowane, podziwiam.
Co trener to trener, Darku świetnie to przygotowane, podziwiam.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?