Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Szkółka Pilkarska Trening.net.pl Komentarzy : 2

trening piłkarski - Szkółka Pilkarska Trening.net.pl Prezentowany cykl treningów jest skierowany przede wszystkim do najmłodszych adeptów football'u. Liczymy, że szkółka zdobędzie wasze uznanie i z przyjemnością będziecie korzystać z opracowanych materiałów. W tej części, omówione zostaną ogólne podstawy treningowe, tj ubiór itp.

Jeśli jesteś młodym adeptem piłki nożnej to dobrze trafiłeś. W kolejnych "treningach szkółki" dowiesz się jak podnieść własne umiejętności piłkarskie poprzez różnorodne ćwiczenia oraz dokładny opis umiejętności techniczno-taktycznych.

Na plan treningowy Szkółki Piłkarskiej Trening.net będzie się składać z nauczanie i doskonalenia:
- panowania nad piłką,
- podań i strzałów,
- stałych fragmentów gry,
- gry w obronie.

Czego będziesz potrzebował?

-Piłka nożna jest grą zespołową, więc zachęć swoich przyjaciół do wspólnego treningu. Oczywiście możesz trenować sam, jednak trening indywidualny nie jest tak -Strój odpowiedni do treningu powinien być zdecydowanie luźny. Nie ubieraj obcisłych spodenek i spodni dresowych, które będą ograniczać twoje ruchy.
-Ochraniacze są niezbędne również w treningu. Dzięki nim będziesz pewniejszy w swoich działaniach i nie narazisz się na niepotrzebne urazy spowodowane ostrymi atakami przeciwników.
-Buty powinny być wygodne i odpowiednie do nawierzchni, na której trenujesz. Nie trenuj w butach halowych na nawierzchni trawiastej, twoje ruchy nie będą stabilne i możesz w nich tracić równowagę.
-Sprzęt treningowy to piłki nożne oraz kilka znaczników, którymi oznaczysz pola ćwiczeń. Zamiast znaczników możesz wykorzystać plecaki lub odzież.

ROZGRZEWKA

Na początek zaczniemy od rozgrzewki.
W każdej dyscyplinie sportu rozgrzewka jest niezbędną częścią treningu. Dzięki niej twój organizm jest przygotowany do wysiłku fizycznego, który wykonasz w treningu. Również w trakcie rozgrzewki twoja sprawność fizyczna jest systematycznie poprawiana, a sprawna praca całego ciała to podstawa w grze w piłkę nożną. Rozgrzewka powinna trwać minimum 15 minut - pamiętaj, że im lepsza rozgrzewka tym lepsze efekty treningowe.

Rozgrzewkę rozpocznij od zabawy ożywiającej, która wprowadzi was w dobry nastrój przed treningiem.

Berek z piłką
Wyznacz kwadrat 6x6 m. rozłóż 4 znaczniki na jego rogach. Zdecyduj, kto będzie berkiem.
Berek prowadząc piłkę w dowolny sposób stara się dotknąć uciekających. Jeśli mu się to uda, berkiem staje się złapany.

W dalszej części rozgrzewki wykonaj kolejno:

-luźny bieg tzw. rozbieganie,

-bieg z krążenia ramion w przód i w tył,

-bieg tyłem, krokiem odstawno-dostawym i przekładanką,

-bieg z wysokim unoszeniem kolan tzw. skiping A i z kopnicięciami pietami o pośladki tzw. skiping C

-w biegu wyskoki ze skrętami bioder w lewą i prawą stronę oraz z markowaniem uderzenia głową,
-
ćwiczenia tzw. kształtujące w miejscu: skłony w przód i w tył, skłony boczne, krążenia bioder oraz tułowia, wymachy nóg, w podporze przodem naprzemienna praca nóg, "pompki",

-ćwiczenia rozciągające,
-
kilka tzw. przebieżek na odcinku 10-20 m. z dużą szybkością,

-ćwiczenia oddechowe i rozciągające,

-ćwiczenia z piłkami: żonglerka, prowadzenie i podania.

Po solidnej rozgrzewce przystąpisz do część głównej. Jednak o jej szczegółach dowiesz się w następnym treningu Szkółki Piłkarskiej Trening.net.pl.

  • Dodał: daro17
  • Data: 09/02/2009 10:07
  • Kategoria: Podstawy
  • Komentarzy: 2
  • Czytań: 3511

Komentarze czytelników

Brawo, pieknie to napisałes mi sie strasznie podoba taki opis, bije moje na głoweSmile akurat wszystko co opisane tutaj to juz dawno to robie lub robilem, ale jak to autor ujął na górze "Jeśli jesteś młodym adeptem piłki nożnej "Grin

Ale douczyc sie zawsze mozna;]
Dla mnie super Smile Niejednemu się przyda, szkoda, że jak ja byłem trochę młodszy nie miałem dostępu do takich materiałów

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!