Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Skoczność Komentarzy : 0

trening piłkarski - Poprawa skoczności Masz słabą skoczność? Wyskok do górnej piłki sprawia Ci problem? Ten artykuł z pewnością pomoże Ci udoskonalić ten element. Skoczność przydaje się na boisku każdemu, bez względu na wzrost, wagę itd. Każdy z nas wie, że piłka nożna to również walka w powietrzu, dlatego warto ćwiczyć skoczność.

Kiedyś przy okazji trenowania akrobatyki itp. opracowaliśmy z kolegami plan treningu na skoczność. Mogą być w nim luki i proszę abyście to Wy ocenili co w nim poprawić.

Rozgrzewka to podstawa jednak przy tych ćwiczeniach chcemy rozgrzać głównie łydki, uda, mięśnie brzucha i ramiona. Po rozgrzewce ważną sprawą jest dostateczne rozciągnięcie stawów. Głównie skokowego i ogólnie całe śródstopie.

Ćwiczenia będą następujące:

- "ćwierć skoki", polegają one na podskokach jednak niezbyt wysokich i na lekkim uginaniu kolan, tak aby wykonać ich jak najwięcej. Musimy usztywnić śródstopie, aby nie złapać kontuzji. Na początek po kilkadziesiąt, a później (tj. za kilka tygodni) nawet kilkaset oczywiście jeżeli jesteśmy w stanie!

- "krzesełka", po wykonaniu ćwierć skoków musimy "zaprawić" mięśnie udowe. Ćwiczenie polega na 'siedzeniu' w powietrzu. Musimy wykonać przysiad, najlepiej pod kątek 90 stopni i mieć wyprostowane plecy. Zostajemy w tej pozycji jak najdłużej, aż poczujemy lekki ból (nigdy bez mózgu).

Serie można układać sobie samemu, ale musimy pamiętać, aby zbytnio nie przesadzić.

Podczas treningu na skoczność warto również chodzić na piętach i palcach, gdyż ćwiczenia te wpływają dobrze na mięśnie nóg.

Serie ćwierć skoków i krzesełek możemy urozmaicać również podskokami z podniesieniem nóg do klatki piersiowej, aby sprawdzić efekty treningu i nie tylko.

Przy wykonywaniu wszystkich tych ćwiczeń musimy bardzo uważać na nasze stawy! Bardzo łatwo o zwichnięcia czy skręcenia.

Miłego i efektywnego ćwiczenia :)  • Dodał: Orchi
  • Data: 02/11/2009 01:38
  • Kategoria: Inne
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 2260

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swoją opinię, aby wyrazić swoje zdanie.
Zapraszamy do dyskusji

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 33% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 33% [1 głos]
Dobre Dobre 33% [1 głos]
Średnie Średnie 0% [Brak oceny]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!