Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Rękawice bramkarskie Komentarzy : 1

trening piłkarski - Rękawice bramkarskie Rękawice bramkarskie to nieodzowny rekwizyt i element stroju każdego goalkeepera. Mają one za zadanie chronić ręce bramkarza a także poprawiać chwyt piłki. Czym się kierować podczas zakupu, by dobrze wybrać?


- Przyczepność

Spodnia część rękawic bramkarskich wykonana jest najczęściej z lateksowej pianki. Generalnie, im pianka jest bardziej gładka tym przyczepność jest lepsza. Odradzam rękawice mające spodnią część wykonaną z gumy, ponieważ ich przyczepność jest niewystarczająca. Można je wykorzystywać np: na treningu.

- Wytrzymałość

Bardzo dobra pianka najczęściej jest mało wytrzymała. Dlatego należy pójść na kompromis i wybrać wytrzymałe rękawice o przyzwoitej przyczepności.

- Amortyzacja

Rękawice zapewniają amortyzację przy silnych strzałach. Zmniejszają siłę uderzenia. Grubsza warstwa pianki pomaga w tym ale należy pamiętać ze jeśli będzie zbyt gruba utrudni chwyt piłki.

- Ochrona nadgarstka

Przyzwoite rękawice zabezpieczają nadgarstek przed kontuzją przy bardzo silnych strzałach. Pomaga w tym szeroki pasek.

- Komfort

Niektóre rękawice posiadają otwory wentylacyjne. Inne wykonane są z materiału przepuszczającego powietrze. Zapobiega to, w lepszym lub gorszym stopniu, poceniu się rąk.

- Rozmiar

Rękawice produkowane są w następujących rozmiarach: dla osób dorosłych od 7 do 11, dla dzieci od 5 do 7, dla kobiet od 7 do 9.

- Dbanie o rękawice

Kiedy kupisz nowe rękawice na pewno chciałbyś używać je jak najdłużej. Poniżej znajduje się kilka rad wydłużających życie rękawic:

* Najważniejszą rzeczą jest wykorzystywanie prawidłowej techniki. W miarę możliwości należy łapać piłkę i wykorzystywać ją jako amortyzację zamiast upadać na ręce. Jeśli to możliwe należy także podnosić się bez pomocy rąk (technika ta wymaga ćwiczeń).

* Najlepiej używać jest dwóch par rękawic - jedne na mecze, drugie na trening. Kiedy rękawice meczowe są już wystarczająco zniszczone można przesunąć je na trening.

* Rękawice należy prać po każdym użyciu. Ma to dwie korzyści: usuwa brud a także zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi. Rękawice należy prac ręcznie (niektórzy zalecają pranie z odrobiną mydła). Następnie trzeba gruntownie wypłukać w czystej wodzie. Należy Suszyć z dala od promieni słonecznych.

* Rękawice najlepiej jest przechowywać w foliowej torbie w chłodnym, suchym miejscu. Przed schowaniem upewnij się czy są suche - mogą zapleśnieć. Przechowywanie rękawic w foliowej torebce zapobiega utracie sprężystości i właściwości chwytnych.

* Większość pianek wykorzystywanych do produkcji rękawic, zwiększa swoją przyczepność jeśli delikatnie zmoczymy ją wodą. Bramkarz powinien mieć w bramce bidon z wodą nie tylko po to by mógł się napić ale także by zwilżyć rękawice. Woda może zwiększyć przyczepność starych rękawic.

  • Dodał: Ziela
  • Data: 18/02/2009 22:11
  • Kategoria: Sprzęt
  • Komentarzy: 1
  • Czytań: 2137

Komentarze czytelników

Czyli 300 zł na moje rękawice nie poszło na marne. Są ok. Bdb art Wink

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!