Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Profil użytkownika

Liczba punktów:
130

Innowacje w serwisie: Karta Użytkownika Komentarzy : 1Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynam cykl wpisów przedstawiających wprowadzone nowości. W dniu dzisiejszym zajmiemy się Kartą Użytkownika, czyli krótko mówiąc wirtualnym CV czytelnika.


Po kliknięciu w nazwę lub avatar danego użytkownika, zostaniemy przeniesieni do jego Karty, w której zgromadzone są informacje na temat posiadacza konta (o ile wcześniej zostały przez niego wprowadzone).
Jako pierwsze w oko wpada menu nawigacyjne wraz z avatarem. Przyjrzyjmy się temu jednak trochę bliżej.

Obrazek: http://img.najlep...karta1.png

Idąc od lewej strony, napotykamy następujące opcje:
1. Wysłanie prywatnej wiadomości do użytkownika
2. Zaproszenie do znajomych
3. Zgłoszenie wykroczenia
4. Dodanie ostrzeżenia (tylko w przypadku posiadania uprawnień Administratora)

Następnie widzimy podstawowe informacje o użytkowniku, takie jak: nick, rangę, liczbę postów, komentarzy i notatek na blogu. Poniżej znajduje się 7 ikonek nawigacyjnych (kolejno od lewej), Strona główna Karty użytkownika, Grupy, Komentarze, Posty na forum, Notatki na blogu, Znajomi i opcja Wyloguj.
Po prawo znajduje się button zachęcający do zakupu Konta Premium, ale na nim skupimy się w kolejnych częściach cyklu.

Schodząc niżej widzimy szczegółowe informacje o danym użytkowniku. Są to dane personalne i kontaktowe, ostrzeżenia i CV, czyli informacja o przebiegu kariery.

Po prawej stronie znajduje się wyszukiwarka oraz box, z posegregowanymi według najpopularniejszych kryteriów, wpisami na blogu, o którym dowiecie się więcej podczas kolejnych wpisów.

Omówmy teraz kolejno poszczególne opcje dostępne z poziomu Karty Użytkownika, do których możemy się dostać, klikając jedną z siedmiu ikonek (opisane wyżej).

Strona główna Karty Użytkownika: to nic innego jak główny ekran, który pokazuje się po kliknięciu w nazwę lub nick użytkownika.
Grupy użytkownika: wyświetla grupy założone przez danego użytkownika, możemy do nich dołączyć, stając się częścią kolejnej społeczności
Komentarze: lista komentarzy wystawionych przez użytkownika, którego aktualnie oglądamy
Posty: identyczna sytuacja jak w przypadku komentarzy, tutaj jednak otrzymujemy spis wszystkich postów, napisanych na forum
Blog: osobista strona każdego czytelnika, w której dodać może notki, informacje i dowolne treści, pod warunkiem, że nie naruszają one regulaminu.
Znajomi: lista członków zaprzyjaźnionych z danym użytkownikiem
Wyloguj: opcja umożliwiająca szybkie wylogowanie się

W dzisiejszym wpisie przedstawiony został szkielet Karty Użytkownika, w kolejnej notatce opisane zostaną dokładniej poszczególne funkcje, tj blog i grupy użytkowników.

Zachęcam do czytania.
  • Data: 10/02/2010 18:14
  • Kategoria: Serwis
  • Komentarzy: 1
  • Czytań: 1695

Komentarze czytelników

No i bardzo fajnie opisane, mam nadzieję że z pożytkiem dla innych.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!