Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Nie skąpią grosza na przygotowania... Komentarzy : 1

trening piłkarski - Nie skąpią grosza na przygotowania... - tereny do treningu Nie od dziś wiadomo, że polska piłka nożna zarówno pod względem piłkarskim, finansowym jak i organizacyjnym, mocno odstaje od czołowych lig zagranicznych. Jednak zarówno podczas przerwy zimowej jak i letniej, różnice te w znaczny sposób się zacierają. Nie chodzi tu bynajmniej o transfery, a miejsca w które zespoły udają się na swoje obozy przygotowawcze.

Właściciele klubów ekstraklasy nie skąpią pieniędzy, by zapewnić piłkarzom godne warunki do treningu, podczas gdy na większości boisk w Polsce leży gruba warstwa śniegu. Tej zimy tylko Łódzki Klub Sportowy, jako jedyny występujący w najwyższych rozgrywkach piłkarskich w Polsce pozostanie w kraju ze względów finansowych. Pozostałe drużyny przygotowywać się będą przed startem rozgrywek za granicą.

Wśród drużyn ekstraklasy najczęściej wybieranymi kierunkami są Hiszpania, Cypr i Turcja, ze względu na wysokie temperatury, umożliwiające spokojny trening. Znajdują się także kluby, które wybierają bardziej egzotyczne miejsca przygotowań, tak jak w tym wypadku uczynił Górnik Zabrze, udając się do Tunezji. Nie wszystkie zespoły wyjeżdżają w odległe tereny, czego przykładem może być warszawska Legia, która na drugi obóz wybierze się do naszych zachodnich sąsiadów- do Niemiec.

Oprócz warunków pogodowych głównym powodem wyjazdów za granicę, są lepsze bazy i ośrodki treningowe. Biorąc za przykład ośrodek w hiszpańskiej miejscowości Oliva Nova nieopodal Valencii, do którego udał się zespół Mistrza Polski- Wisła Kraków. Wyposażony jest on w gabinety odnowy biologicznej, wellness & spa, profesjonalne centrum fitness oraz siłownię, a co najistotniejsze, dysponuje ośrodkiem sportowym z czterema boiskami piłkarskimi o nienagannej nawierzchni. Nic więc dziwnego, że obiekt ten cieszy się dużą popularnością i witają w nim takie zespoły jak Valencia FC, FC Barcelona, Athletic Bilbao, Hamburger SV, Bolton Wanderers, Spartak Moskwa czy młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii, a także w poprzednich latach Legia Warszawa i Korona Kielce.

Wznowienie rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy niespełna za 7 tygodni, zobaczymy który z polskich klubów najlepiej wykorzystał okres i pieniądze właścicieli.

  • Dodał: Cichy
  • Data: 18/01/2009 20:36
  • Kategoria: Publicystyka
  • Komentarzy: 1
  • Czytań: 2260

Komentarze czytelników

o fajnie napisane, nie za dlugo ale i na temat. Niektore polskie kluby tez zostaja w polsce nie tylko ŁKS, Jaga jak narazie Jedzie do Gutowa Małego, a potem niewiem czy nie jada do turcjiGrin ale zawsze to jest podzielone jak juz cosGrin

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!