Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Małe gry Komentarzy : 0

trening piłkarski - Małe gry w piłce nożnej Małe gry, to gry, w których drużyny składają się z maksymalnie 4 zawodników, do których zalicza się także bramkarz. Wielu zapytać może, jaki cel ma rozgrywanie meczu po 4 osoby? W piłce nożnej, rozgrywanej na dużym boisku, odbywają się właśnie takie małe gry i następują po sobie. Występują one w każdej akcji, w każdej strefie boiska. Może to być na przykład pojedynek z dwójką obrońców, czy też próba przedryblowania przeciwnika

"Mały mecz" rozgrywają przeważnie drużyny, składające się z 3 zawodników i bramkarza. W tego typu rozgrywce występuje także zawodnik, oznaczony innym kolorem, występujący w drużynie, która aktualnie znajduje się przy piłce. Dość sporym utrudnieniem w zdobywaniu bramek jest przepis, mówiący o tym, że gol uznany zostaje dopiero wtedy, gdy podczas jego zdobycia wszyscy zawodnicy atakujący znajdują się na połowie drużyny przeciwnej.

Mała ilość graczy powoduje, że gra toczona jest w szybkim tempie, a małe boisko sprawia, że zawodnicy muszą być w ciągłym ruchu. Tego typu gry uczą pozytywnych zachowań w grze ofensywnej, schematów i gry w przewadze, ponieważ w drużynie atakującej zawsze występuje oznakowany zawodnik. Do ataków muszą włączać się także zawodnicy o usposobieniu defensywnym, w przeciwnym wypadku zdobyte bramki nie zostaną uznane.

Podsumowując rozgrywanie "małych gier" pozwala opanować:
- grę kombinacyjną
- utrzymywanie się przy piłce
- organizowanie ataku w przewadze
- grę na małej przestrzeni
- wychodzenie na wolne pole.

Ten typ treningu jest bardzo intensywny, dlatego gierki nie powinny trwać zbyt długo.

  • Dodał: Cichy
  • Data: 22/07/2010 01:34
  • Kategoria: Podstawy
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 2531

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swoją opinię, aby wyrazić swoje zdanie.
Zapraszamy do dyskusji

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!