Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Ligowe roszady Komentarzy : 0

trening piłkarski - Ligowe roszady Ostatnie tygodnie przyniosły nam trenerskie zmiany w Ekstraklasie. Jednak zamiast zatrzaśnięcia za sobą drzwi i obrażania się na wszystkich, w Krakowie i Gdańsku zorganizowano konferencje prasowe. Na, których byli już opiekunowie Wisły i Lechii mówili o swoim przywiązaniu do klubowych barw, a co ważniejsze o pozytywnie podeszli do pomysłu spotkań ze swoimi następcami.

Takie spotkania w szczególności przysłużą się Kazimierzowi Moskalowi. Trener najlepszej drużyny w Polsce zeszłego sezonu ma najlepszy ogląd sytuacji ponieważ współpracował codziennie z Maaskantem. Podpowiedzi od bardziej doświadczonego poprzednika mogą jednak pomóc mu utrzymać pozycję. To ona właśnie w jego przypadku wygląda najgorzej, ponieważ już mówi się o zatrudnieniu nowego szkoleniowca. Brak doświadczenia w prowadzeniu drużyny oraz wymagania prezesa klubu są dla Moskala nie do przeskoczenia. Chyba, że dobrze wykorzysta szansę przed nim stojącą i nie tylko podniesie poziom sportowy drużyny ale także wprowadzi do niej czynniki, które będą procentować w przyszłości. Chodzi tu w szczególności o młodych polskich graczy.

Pytanie o młodzież w klubie można by także postawić nowemu opiekunowi Lechii. Ulatowski mając do dyspozycji kilku młodych i perspektywicznych graczy, może w przyszłości stworzyć zespół walczący o najwyższe cele. Tym bardziej, że stawia on na grę widowiskową i szybką.
Większym zmartwieniem są ŁKS oraz Zagłębie. Pierwszy z nich prowadzony przez Tarasiewicza będzie borykał się raczej z problemami mentalnymi piłkarzy. Dokładniej mówiąc z mobilizacją doświadczonych zawodników na mecze. Bo, że potrafią oni grać w piłkę pokazał okres prowadzenia drużyny przez Probierza. Hapal jako ostatni z zmienionej czwórki trenerów ma najwięcej do udowodnienia. To od niego wymaga się cudów jakie pokazywał w zeszłym sezonie ze Zliną.

Czas jednak pokaże, która ze zmian faktycznie wpłynęła na zespoły Zagłębia, ŁKS, Wisły i Lechii. Tym bardziej, że nowi opiekunowie mają teraz możliwość dopracowania zagrań oraz wypracowania nowego systemu taktycznego, dzięki przerwie na grę reprezentacji.

  • Dodał: Adam_Laube
  • Data: 11/11/2011 22:41
  • Kategoria: Publicystyka
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 1207

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swoją opinię, aby wyrazić swoje zdanie.
Zapraszamy do dyskusji

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!