Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Kupujemy rękawice bramkarskie Komentarzy : 0

trening piłkarski - Zakup rękawic bramkarskich Podstawowym i najważniejszym wyposażeniem bramkarza są rękawice. Decydując się na ich zakup możemy mieć spory ból głowy, bowiem producenci przeganiają się w coraz to nowych ofertach. Wiele zabiegów ma charakter ściśle marketingowy i w późniejszej eksploatacji przedmiotu ich obecność nie jest odczuwalna. Zauważalna jest natomiast różnica w cenie, oferowanego produktu. Czym więc kierować się przy zakupie rękawic? Jak nie dać się nabrać na marketingowe gierki producentów?

Stając przed wyborem "łapek" powinniśmy określić, jakim budżetem dysponujemy i w jakim przedziale cenowym będziemy się obracać. Warto pamiętać także, że wartość cenowa, nie zawsze przekłada się, na jakość oferowanego produktu. Producenci często posiadają tańsze odpowiedniki swoich flagowych modeli. Jest to zdecydowanie dobra oferta, dla osób, które nie posiadają dużego budżetu, a jednocześnie chcą kupić dobry produkt.

Drugim kryterium wyboru będzie przeznaczenie. Rodzaj rękawic zależny jest od tego, na jakich nawierzchniach będą używane. Aspekt ten może wydawać się dziwny, jednak jest bardzo ważny dla prawidłowej eksploatacji "łapek". Podobnie jak w przypadku obuwia wyróżniamy rękawice na nawierzchnie:

- sztuczne (orlik)
- naturalne (trawa)
- betonowe

O ile dwie pierwsze kategorie są, że sobą powiązane i te same rękawice z powodzeniem mogą zostać na nich wykorzystane, bez znaczącej różnicy, to nawierzchnia asfaltowa ma już odmienną specyfikę.

Główną cechą różniącą poszczególne typy produktów jest rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Pianka w rękawicach przeznaczonych na nawierzchnie sztuczne i naturalne, jest miękka, przez co zapewnia dobre właściwości chwytne. Minusem takiego rozwiązania jest słabsza wytrzymałość materiału, który przy kontakcie z szorstkim asfaltem uległby zniszczeniu.

Dużą wytrzymałością charakteryzują się rękawice przeznaczone na asfalt. Wszystko za sprawą gumowej powłoki, która zastępuje piankę. Zastosowany rodzaj materiału ma jednak słabe właściwości chwytne.

Aby w pełni wykorzystać właściwości oferowane przez dany produkt, należałoby używać go zgodnie z zaleceniami producenta. Wiązałoby się to jednak z zakupem kilku par rękawic, używanych w zależności od warunków pogodowych. Na taki wydatek nie może pozwolić sobie jednak znaczna część młodych adeptów sztuki bramkarskiej. Rozwiązaniem jest zakup "łapek" o właściwościach ogólnych, zachowujących swoje cechy przy kontakcie zarówno ze suchą, jak i mokrą piłką. Należ jednak pamiętać, że takie rozwiązanie nie okaże się lepszym, pod względem, jakości, od zakupu kilku typów rękawic.

Czytając opisy produktów trafiamy na opisy przeróżnych udogodnień i innowacji, które wprowadzone zostały do danego modelu. W tym miejscu należy zastanowić się, czy płacenie za modyfikacje, które często się nie przydają, a nawet utrudniają grę. Oczywiście nie wszystkie dodatki są złe.

Warto zastanowić się nad zakupem modelu wyposażonego w system antywyłamaniowy palców. Zapobiega on niekontrolowanemu wygięciu palców w tył, a także ich nabiciu. Nie uchroni nas jednak przed wyłamaniem palców przy bardzo mocnych uderzeniach i słabej technice bramkarza. Przy pierwszym zetknięciu się z tym rozwiązaniem możemy czuć mały dyskomfort, jest to jednak kwestia przyzwyczajenia się.

Dobrym rozwiązaniem jest także system ergonomicznego dopasowywania się rękawicy do dłoni. Rozwiązanie to sprawia, że łapiąc futbolówkę mamy nad nią pełną kontrolę.

Warto pamiętać, że rozmiar rękawicy musi być dobrze dobrany. Nie może uciskać ani leżeć zbyt luźno na dłoni. Zły rozmiar rękawic skraca czas eksploatacji oraz zmniejsza komfort ich użytkowania.

Kolejnym aspektem przy wyborze "łapek" jest sposób zapięcia. Źle wybrany typ może prowadzić do kontuzji nadgarstka i słabej kontroli nad łapaną piłką. Najlepszym rozwiązaniem są szerokie zapięcia, które obejmują nadgarstek na znacznej powierzchni, zapobiegając jego wykrzywieniu, czy wyłamaniu.

Zakup rękawic nie jest jak widać prosty, a gdy zdecydujemy się już na zakup nawet najlepszego modelu, należy pamiętać, że nie zachowają swoich właściwości bez odpowiedniej pielęgnacji.


  • Dodał: Cichy
  • Data: 20/03/2011 21:21
  • Kategoria: Sprzęt
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 2078

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swoją opinię, aby wyrazić swoje zdanie.
Zapraszamy do dyskusji

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!