Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Korzyści z gier zespołowych Komentarzy : 0

trening piłkarski - Gry zespołowe - piłka nożna Od bardzo dawna podkreśla się zdrowotną rolę aktywności fizycznej. O takich korzyściach wypływających z podejmowania wszelkiego rodzaju ruchu jak: wzrost maksymalnego poboru tlenu i objętości minutowej serca, poprawa wydolności mięśnia sercowego, wzrost metabolizmu, przeciwdziałanie otyłości oraz osteoporozie mówi się bardzo wiele. Szczególnie wielką uwagę należy zwrócić na rolę gier zespołowych w kształtowaniu jednostki.

Przykładowo, trzy miesiące piłkarskich treningów z intensywnością dwóch zajęć w tygodniu znacznie przyczyniają się do poprawy kondycji, a także stanu zdrowia. Sprawiają, iż tracimy tkankę tłuszczową, a w zamian za to zyskujemy masę mięśniową. Spada też ciśnienie tętnicze.

Mecz piłkarski wpływa znakomicie na kondycję całego organizmu, gdyż wysiłek nie jest jednostajny (np. przyspieszenia, truchty i znów przyspieszenia). Wysiłek fizyczny wzmaga wydzielanie potu, wraz z którym organizm usuwa toksyny oraz zbędne produkty przemiany materii. Jednak dzięki systematycznym ćwiczeniom zachowujemy sprawność nie tylko ciała,ale również umysłu. Gry zespołowe świetnie wzmacniają mózg. Wymagają od nas przestrzegania reguł i strategii. Należy więc o nich pamiętać,zarazem nagle, w stosunku do zaistniałej sytuacji szybko reagować.Trenując gry zespołowe ćwiczymy spostrzeganie i refleks.

Kolejną, istotną z punktu widzenia zdrowia człowieka sprawą, jest obniżanie przez aktywność fizyczną hormonów stresu. Ruch poprawia nam nastrój nie tylko poprzez pobudzanie produkcji endorfin (hormonów szczęścia i radości). Najważniejsze jest to, że podczas aktywności fizycznej zwiększa się w mózgu produkcja neurotrofin. Dzięki tym związkom poprawia się żywotność starych komórek nerwowych, przy równoczesnym wzroście młodych. Wszelki gry zespołowe wymagają udziału wielu grup mięśni. Ćwiczą jednocześnie koordynację, poczucie rytmu.Wiele bodźców to wiele impulsów, działających stymulująco na mózg.

Wreszcie gry drużynowe sprzyjają nawiązywaniu lepszych stosunków z innymi (poczucie koleżeństwa, towarzyskość). Uczą przestrzegania zasad fair play, szacunku dla rywala.

  • Dodał: Ziela
  • Data: 15/02/2009 09:48
  • Kategoria: Zdrowie
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 1797

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swoją opinię, aby wyrazić swoje zdanie.
Zapraszamy do dyskusji

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!