Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Jak dzik w żołędzie Komentarzy : 0

trening piłkarski - Jak dzik w żołędzie Siatkarskie powiedzenie, które w tym tygodniu charakteryzowało naszą reprezentację wypowiedział w Japonii Ignaczak. Można tak określić nie tylko grę Kubiaka ale całej naszej kadry. Niestety waleczność w tej dziedzinie nie przenosi się na piłkarskie stadiony.

Reprezentacja Polski w meczu w Włochami starała się grać pressingiem. Coś co na światowych boiskach jest standardem w naszej kadrze jest wprowadzane. Więc zawodnicy z Dortmundu zapomnieli jak się walczy o piłkę. Tak samo zresztą jak reszta naszych piłkarzy. Motywacja do walki o każdą piłkę, o każdy centymetr boiska jest dużym problemem.

Problem ten dotyczy także drużyn Ekstraklasy. Poza Koroną, która walką na boisku nadrabia braki umiejętności technicznych, brakuje drużyn, które nie oddają łatwo pola. W szczególności widać do w Wiśle, Polonii oraz Zagłębiu gdzie niektórzy zawodnicy starają się omijać stykowe sytuacje boiskowe. W ten sposób łatwo oddając piłkę a także pole do gry przeciwnikom.
Trzeba więc mieć nadzieje, że zarówno zawodnicy reprezentacji jak i klubów wezmą przykład z siatkarzy. Będą walczyć o każdy centymetr boiska, o każdą piłkę. Pozwoli to na w miarę wyrównaną walkę podczas Euro 2012 oraz podniesie poziom Ekstraklasy. Wszyscy jednak muszą pamiętać, że oprócz walki o każdą piłkę i determinacji należy także dbać o technikę, taktykę a przede wszystkim trzymać się zasad Fair Play.

  • Dodał: Adam_Laube
  • Data: 26/11/2011 10:25
  • Kategoria: Publicystyka
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 1081

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swoją opinię, aby wyrazić swoje zdanie.
Zapraszamy do dyskusji

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!