Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Gra w pobliżu bramki Komentarzy : 4

trening piłkarski - Gra w pobliżu bramki Napastnicy dla poprawienia swoich szans w zdobywaniu bramek potrzebują różnych sposobów wymanewrowania obrońców i bramkarza drużyny przeciwnej.Podam Wam kilka przykładów, które możecie stosować sami lub we współpracy z partnerami, celem stwarzania korzystnych sytuacji do zdobycia bramki, kiedy już znajdziecie się w strefie ataku.

Dośrodkowania

Generalną zasadą jest dążenie do podań, skierowanych do przodu. Jednakże czasem efektywne okazuje się podanie piłki w poprzek boiska.

Kiedy jesteś z piłką w ataku możesz ją tak dośrodkować do partnera ustawionego w pobliżu bramki, aby mógł oddać strzał. Takie zagranie nazywa się dośrodkowanie.

Kiedy już zdecydowałeś się na dośrodkowanie, uczyń to jak najszybciej, nim obrońcy zajmą korzystne pozycje.

Upewnij się, czy pod bramką jest partner, który wykorzysta Twoje dośrodkowanie. Nie chodzi o to, by dośrodkować piłkę prosto do bramkarza czy obrońcy.

Przy oddawaniu strzałów z dośrodkowań:

1. Sprawdź jakie pozycje zajmują twoi partnerzy. Jeśli zderzycie się startując do tego samego dośrodkowania, to zmarnujecie okazję.

2. Jeśli jesteś kryty przez obrońcę, staraj się wyprzedzić go w momencie dośrodkowania.

Gdy masz okazję oddania strzału do bramki, działaj na prawdę szybko i zdecydowanie. Nie pozwól przeciwnikowi odepchnąć się od piłki. Wystartuj do niej i bądź w ruchu także w momencie oddawania strzału. Próbuj strzelać głową w wyskoku, a w upadku uderzaj nogą bez przyjęcia, z woleja.

Wyciąganie bramkarza z bramki

Bramkarze często wybiegają z bramki, gdy zbliżacie się do nich z piłką. Zmniejszają w ten sposób wolną przestrzeń, w którą możecie strzelić do bramki.

Możecie wykorzystać taką sytuację podając piłkę do partnera z boku, któremu łatwiej będzie strzelić do odsłoniętej bądź pustej bramki.

Możesz także podbić piłkę nad zbliżającym się bramkarzem. Staraj się podbić piłkę wystarczająco wysoko.

Odwróć się i strzelaj

Często przyjmujecie piłkę tyłem do bramki. Wykonując szybki obrót i strzał możecie zaskoczyć obrońców. To ćwiczeni pomoże wam nauczyć się tej umiejętności. W ćwiczeniu uczestniczy 4 zawodników: bramkarz, obrońca i dwóch napastników.

Wyznaczcie bramkę. Jeden z napastników (A1) stoi twarzą do bramki. Drugi (A2) stoi bliżej bramki, tyłem do niej. Za nim ustawia się obrońca (D).

A1 podaje do A2, który może wykonać szybki obrót i strzał jeśli obrońca mu w tym nie przeszkadza. A2 może podać piłkę do A1, który asekuruje swojego partnera.

Zmieniajcie się rolami napastników i obrońców.

  • Dodał: Cichy
  • Data: 20/10/2009 12:22
  • Kategoria: Taktyka
  • Komentarzy: 4
  • Czytań: 2408

Komentarze czytelników

Dzięki, jednak nie żałuje swojego wejścia na tą stronę. Bardzo fajne artykuły. :]
Ćwiczenia są na pewno Smile W tym tygodniu postaram się napisać artykuł na ten właśnie temat, specjalnie dla Ciebie, a sądzę, że innym też się przyda.
Pankiew ma racje, ale o to tu chodzi. Artykuł jest co najmniej dobry. :]

Mam pytanie...
Wiecie, jestem bardzo młodym piłkarzem, bo mam dopiero 14 lat. Mam pewien problem. Gram na pozycji środkowego pomocnika z doświadczeniem pozycji bramkarza i BO/ŚO. Teraz pojawia się problem. Jestem bardzo szybki, zwrotny, wytrzymały, więc zdarzają sie sytuacje, że po kontrze sam przeprowadzam piłkę przez większą część boiska. Ale robie to sposobem "głowa w dół i jazda". Podczas meczu nie moge się przyzwyczaić to podnoszenia głowy. Ten bieg idzie mi znakomicie, jednak mam małe pole manewru i spojrzenia na pozycje. Czy są jakieś ćwiczenia by temu zaradzić? Pfft Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.
TROCHE TAKI ARTYKUŁ to tak jakbyś stwierdzał oczywistośćGrin niemniej jednak cała prawda

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 20% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 20% [1 głos]
Dobre Dobre 40% [2 głosów]
Średnie Średnie 20% [1 głos]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!