Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Obóz przed Sezonem

AutorWiadomość
Tytuł: Obóz przed Sezonem Napisane: 08-07-2010 22:56
Witam bardzo serdecznie. Już niedługo (28 Lipca) zaczynają się obozy. W Lipcu mam zaplanowane 3 obozy piłkarskie, do których mam parę pytań.

Jak już napisałem wcześniej to na lipiec mam zaplanowane 3 obozy, w tym 1 klubowy ( ciężki ), 2 szkolny ( lżejszy) i ostatni najlżejszy z kadrą. Na Obozie chcę dać z siebie wszystko, aby bardzo dobrze przygotować się do sezonu.

1. Co przed obozami ?
Mam ułożony swój plan na wakacje i właśnie nie wiem jak zachować się przed obozem. Jak myślicie czy zrobić sobie bezpośrednio przed obozem parę dni przerwy, aby trochę nabrać siły, a może w ogóle w lipcu odpuścić swoje treningi ?

2. Co jeść ?
Obóz jest piłkarski więc jedzenie na stołówce będzie pewnie ustalone przez trenera ( zdrowe ). Tylko zawsze na takie wyjazdy zabiera się trochę swojego jedzenie, jakieś przekąski czy słodycze. Mam pytanie odnośnie tego co zabrać do jedzenia na taki obóz ? Wiem, że słodycze powinienem spożywać w jak najmniejszych ilościach, dlatego postaram się zabrać jak najmniej. Tylko co z resztą, jakie przekąski będą najlepsze na obóz? Odnośnie napojów też proszę o poradę.

Jak by mi się przypomniały kolejne pytania to będę edytował posta.


Pozdrawiam:
MuSzY
Tytuł: Obóz przed Sezonem Napisane: 08-07-2010 23:51
Przed obozem nie warto się przemęczać, bo w jego trakcie, nie pokażesz niczego, bowiem będziesz przemęczony. Jakiś lekki trening możesz przeprowadzić. Najlepiej by było, jakbyś pokazał nam jaki masz ułożony.

Co do jedzenia, najlepiej zabrać ze sobą jakieś owoce. Do tego bardzo mało tego co lubisz, nie za dużo, bo i tak tam ciebie najedzą, chyba, że jesteś niejadkiem. To wtedy jak weźmiesz za mało będziesz chodził cały czas głodny i rozkojarzony.
Co do napojów, jakieś izotoniki będą chyba najlepsze.
Tytuł: Obóz przed Sezonem Napisane: 09-07-2010 00:08
Na okres wakacji ułożyłem sobie nie za ciężki trening:

Poniedziałek:
*Rower 1-2h
*Rozciąganie:
-Góra
-Dół
*Siła:
-3x30 Pompek
-3x30 Brzuszek
-3x10 Grzbietów

+Gierka
+Zabawa z piłkąWtorek:
*Rozciąganie:
-Góra
-Dół
*Siła:
-3x30 Pompek
-3x30 Brzuszek
-3x10 Grzbietów

+Gierka
+Zabawa z piłkąŚroda:
*Rower 1-2h
*Rozciąganie:
-Góra
-Dół
*Siła:
-3x30 Pompek
-3x30 Brzuszek
-3x10 Grzbietów

+Gierka
+Zabawa z piłkąCzwartek:
*Rozciąganie:
-Góra
-Dół
*Siła:
-3x30 Pompek
-3x30 Brzuszek
-3x10 Grzbietów

+Gierka
+Zabawa z piłkąPiątek:
*Rower 1-2h
*Rozciąganie:
-Góra
-Dół
*Siła:
-3x30 Pompek
-3x30 Brzuszek
-3x10 Grzbietów

+Gierka
+Zabawa z piłkąSobota:
*Rozciąganie:
-Góra
-Dół
*Siła:
-3x30 Pompek
-3x30 Brzuszek
-3x10 Grzbietów

+Gierka
+Zabawa z piłkąNiedziela:
*Rower 1-2h
*Rozciąganie:
-Góra
-Dół
*Siła:
-3x30 Pompek
-3x30 Brzuszek
-3x10 Grzbietów

+Gierka
+Zabawa z piłką


Gierka - Mamy stałą ekipę i w wakacje codziennie gramy o stałej godzinie, dość intensywnie.W tym treningu chodzi mi o to, aby nie zadbać rozciągania i dodać trochę siły, i codziennie obowiązkowo gierka =]

No i oczywiście dodam, że staram się bardzo dobrze odżywiać...
Tytuł: Obóz przed Sezonem Napisane: 09-07-2010 00:13
ja to bym zrezygnował przynajmniej przed wyjazdem z tych ćwiczeń w niedzielę i w sobotę, niech organizm sobie odpocznie. Pograć piłką można, to nie zaszkodzi, a chyba pomoże. Ewentualnie jak tak bardzo chcesz to mozesz sobie zostawić pompki i brzuszki. Przynajmniej tak ja bym zrobił. A ile jak coś ćwiczysz już ten swój trening (chodzi mi od jakiego czasu)
Tytuł: Obóz przed Sezonem Napisane: 09-07-2010 00:21
Ten akurat wcieliłem w życie 7 Lipca i jest tylko na okres wakacyjny. Myślę, że w roku szkolnym tak ciężko trenuję, że odpuszczę sobie domowe trening, aby się nie przetrenować.
Tytuł: Obóz przed Sezonem Napisane: 09-07-2010 13:03
Tak ja mówi Pankiew ograniczyłbym ilość treningów indywidualnych przed obozem. Zbyt intensywny trening także nie jest dobry.

Posiłki na drogę:

- Chude źródło białka (pierś z kurczaka, indyka), jajka gotowane, warzywa, owoce.
- Pieczywo razowe, makaron, ryż.
- Mleko, soki owocowe własnej roboty.

Dostarczaj odpowiednią ilość płynów. Woda jest komponentem stanowiącym 60-65% całkowitej wagi ciała u sportowca.

- jeżeli stracisz zbyt dużą ilość płynów bez odnawianie ich narażony jesteś na utratę ważnych elektrolitów(jak sód, potas) co może prowadzić do odwodnienia.
- odwodnienie może prowadzić do braku energii, osłabienia wydolności w czasie meczu. Nawet 2% utrata wagi spowodowana wydaleniem wody może wprowadzić niekorzyści wydolnościowe, a co za tym idzie - gorszą skuteczność podczas meczu. Trzeba pamiętać, aby uzupełniać te płyny, zwłaszcza podczas sezonu i wysokiej temperatury, gdy jest się szczególnie narażonym na odwodnienie.


Wiadomo, że nikt nie weźmie ze sobą kurczaka, dlatego zabieraj produkty, które mają dużą zawartość białka.
Tytuł: Obóz przed Sezonem Napisane: 09-07-2010 23:34
Mam pewien problem odnośnie swoich treningów, jest to mój 4 trening jednak nie jest on dla mnie dobry ;/ Mam malutkie doświadczenie odnośnie układania sobie treningu i sam jak to robię boję się, że robię za mało lub zdecydowanie za dużo. Mam prośbę do ludzi znających się na tym, którzy by mi pomogli ( Lub sami ułożyli ) plan ćwiczeń na Lipiec, czyli jak mam się dobrze przygotować na obóz aby nie być zmęczonym. Poniżej podałem informację o mnie:

O mnie:
Mam 14 lat i gram w piłkę już 7 lat. Moja pozycja na boisku to prawy pomocnik, całkiem niedawno grywałem również na ataku. Chodzę do ośrodka szkoleniowego, zawszę na treningach starałem dawać z siebie wszystko, pod koniec roku trochę tych sił już brakowało... Postanowiłem ten pierwszy miesiąc poświęcić do przygotowania się do obozów. Na obóz wyjeżdżam 28 Lipca, trening zamierzam zacząć w poniedziałek (12 Lipca), więc zostało mi już tylko 17 dni.

Proszę was bardzo o pomoc, zleży mi aby ten trening był dopasowany pode mnie pod okiem osoby znającej się. Wiem, że już to pisałem ale się powtórzę: bardzo mi zależy na przygotowaniu się do obozów i do samego sezonu. Teraz mam masę czasu wolnego, do szczęścia brakuje planu...

Do treningu posiadam:
- Piłka
- Pachołki
- skakanka
- 2x worki z piaskiem (specjalne na nogi) ok. 1.5 kg
- Boisko
- BARDZO DUŻO CHĘCIPozdrawiam i proszę was o pomoc.
Tytuł: Obóz przed Sezonem Napisane: 09-07-2010 23:40
Myślę, że skoro za miesiąc masz obóz, to wystarczy Ci utrzymywać formę fizyczną i pobawić się wieczorami z piłką, żeby zachować czucie. Na obozie trenerzy już zajmą się profesjonalnym przygotowaniem.
Tytuł: Obóz przed Sezonem Napisane: 09-07-2010 23:58
Czyli siłę sobie odpuścić, abym nie był zmęczony na obóz. Wystarczy, że będę codziennie bawił się piłką i do tego dodać intensywne gierki i codziennie się rozciągać ?
Tytuł: Obóz przed Sezonem Napisane: 10-07-2010 00:52
Jak najbardziej, a przynajmniej ja bym tak zrobił. Nawet profesjonalni piłkarze mają wakacje, podczas których dbają głownie o to by nie przytyć i zachować odpowiednią wagę.
Tytuł: Obóz przed Sezonem Napisane: 13-07-2010 00:03
MuSzY pamiętaj, że piłkarz, który nie trenuje 2 tygodnie traci całkowicie (!) formę. Także przebieżki + siłka nie zaszkodzą
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!