Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner?

AutorWiadomość
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 25-07-2010 00:16
Czy uważacie, że Franciszek Smuda, jest odpowiednim człowiekiem na właściwym miejscu? Za nami kilka meczów Reprezentacji pod wodzą "Franza", więc można powoli oceniać jego pracę.
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 25-07-2010 12:56
Można oceniać i powiem, że zaczyna mnie już denerwować. Na początku byłem na tak, ale patrząc jak powołuje Dudke, Rybusa czy Iwańskiego, do tego bramkarza Tytonia, który nie gra tak dobrze to płakać się chce. Po Kościelnego dupy nie ruszy dopóki sam nie przyjedzie do polski. Nie wiadomo czy zrobią coś z Penquisem czy jak mu tam.Wiadomo, że obronę mamy nie najlepszą, więc mógłby się postarać. Mistrzem motywacji to Smuda może i jest, ale zaczynam wątpić, że ma umiejętności taktyczne Wink
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 25-08-2010 17:23
Myślę, że obojętnie kto by prowadził tą reprezentację, to i tak byliby w tym samym miejscu.
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 25-08-2010 20:04
A myślę, że dobry zagraniczny szkoleniowiec zrobiły z nimi porządek, taki Gus Hiddink, ale czy nas na niego stać? Koleś gdzie pracuje, tam osiąga sukces. Leo jaki był, taki był, ale Smuda przy nim wygląda jak junior.
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 25-08-2010 20:08
Najpierw to potrzebujemy piłkarzy. COŚ TAM mamy no, ale potrzebujemy mieć minimum 15 takich COŚ TAM. Większość w "ekstra"klasie to marni kopacze, więc skąd trener miałby ich brać? Mamy "swoich" za granicą, ale oni nie wystarczą. A po za tym nie zatrudnią żadnego dobrego trenera, bo nie dostali by podwyżek i premii. A tego to by nie przeżyli.
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 25-08-2010 23:10
Tu akurat masz rację, dlatego wg mnie pierwsze co powinniśmy zrobić, to zmienić cały system szkolenia. Poświęcić te 5 lat, zresztą o jakim poświęcaniu my mówimy, skoro sukcesem dla nas w tym momencie jest strzelenie bramki przeciwnikowi. W tym czasie należałoby wypierdzielić wszystkich Engelów, Tomaszewskich (brrrr) i inne kreatury, które niszczą polski futbol.

Nie mogę pojąć jakim cudem połowa kadry za czasów największych sukcesów na mundialu (Tomaszewski i reszta) ma ciepłe posadki w PZPN. Pytam się za co? Za dobre wyniki kiedyś? To było 30 lat temu, a teraz jest 2010 rok, obsadzajmy stanowiska ludźmi kompetentnymi. Już sam prezes Lato, jest piękną wizytówką naszego "związku".

Kolejnym krokiem powinno być zatrudnienie ludzi młodych, którzy mają pomysł, chcą coś w życiu osiągnąć i mają świeże podejście do tematu. Najlepszą opcją byłoby zatrudnienie kilku obcokrajowców, którzy zmobilizowaliby i poduczyli polskich działaczy.

Następnie budowa baz i ośrodków treningowych, reorganizacja systemu szkolenia itp itp i małymi kroczkami do przodu. Przebolałbym już nawet tego Smude, jeśli miałbym nadzieję, że wszystko idzie ku lepszemu, a wraz z nową piłkarską infrastrukturą przyjdzie odpowiedni trener, który będzie w stanie wykrzesać z nowych piłkarzy 110% możliwości.
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 25-08-2010 23:53
Koscielny w pewnym momencie negocjacji bez zbędnych tłumaczeń przerwał je. I raczej już u nas nie pogra, bo wraz z transferem do Arsenalu stało się b. prawdopodobne, że zostanie powołany do "Nowej Francji". I co mu się dziwić, że przestał negocjować, jeśli wystarczy mu spojrzeć na nasze ostatnie mecze? Boli, panowie, bardzo boli.

Boenisch będzie u nas grał, to już jest pewne. Ale co taki Boenisch, który zaczyna od ławki rezerwowych może zrobić.

Dudka, gdyby popracował nad szybkością, zwrotnością, byłby naprawdę świetnym zawodnikiem.
Jeleń, gdyby grał w Polsce jak w Auxerre, byłby najlepszym napastnikiem reprezentacji.
Błaszczykowski, gdyby się sklonował, dałby nam odpowiednią siłę napędową.
Peszko, gdyby opanował nerwy i trochę popracował nad techniką, byłby dobrym graczem w reprezentacji - takich walczaków potrzebujemy.

Ale o ataku/pomocy możemy sobie jeszcze porozmawiać, bo tu akurat jest o czym. Ale co z defensywą?

Smuda niedawno w wywiadzie mówił, że choćby chciał, to nie ma skąd brać obrońców. Dostał informacje, że w młodzieżówce nic nie ma. Więc gdzie szukać? Gdzie szukać tych naszych dobrych obrońców, przez których teraz w dużej mierze leżymy?

Trochę brakuje mi solidnego środka pola. Żałuję, że Smuda powołał takiego zawodnika jak Brożek do ostatniego meczu. Tragedia nad tragediami. Do tego przesunięcie Lewandowskiego na bok ataku...

O Lewandowskiego to już w ogóle się boję. W BVB ostatnio ciągle gra jako Shadow Striker, co niestety trochę boli, bo to nie jego pozycja (on od dziś w każdym meczu kadry musi grać na szpicy). Jeleń na Shadow Strikerze (dzisiejsza bramka dla Auxerre - takiej zaradności nam w reprezentacji trzeba. Ludo Obraniak/Peszko jedno skrzydło, Błaszczykowski niech zostanie na swoim i też będzie nieźle.

W środku pola brakuje kreatywności. Jeśli Murawski miał być mózgiem drużyny, to mamy strasznie wolny i nieporadny mózg. Co poradzić? Ludo w tym miejscu też grać nie powinien (a grał, zdarzało się). Defensywnego pomagiera mamy, więc jest okej. Wybór między Flappy Hands Fabiańskim, Kuszczakiem, Szczęsnym też niby jest. Ale powołanie dostał (z tego co słyszałem od brata) na następny mecz Boruc - i tego jestem ciekaw (jeśli info jest błędne - wybaczcie).

Ale obrono, o obrono,
gdzie Ty jesteś? Smile

PZPN to już w ogóle temat woda. Rząd sobie z nim nie poradził, nam też będzie ciężko.
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 26-08-2010 10:36
Nasz kraj ma w sumie dużo dobrych bramkarzy grających(lub czasami niestety siedząch) w mocnych klubach. Gdybyśmy mieli taką obronę jakich bramkarzy to taki Kamerun nie wygrywałbym z nami 3:0.
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 26-08-2010 16:37
No jak stawia się Sadloka na lewą stronę albo gra taktyką ofensywną wiedząc że raczej szans nie mamy bo przy kontrze nie ma kto wspomóc "obrońców" no to sory bardzo. Bramkarze typu Kuszczak mają talent, jednak siedząć na ławce się zmarnują. Wystarczy że Ferguson mu powie że będzie grał to potrafi siedzieć na tej ławce nawet kilka lat. Jeszcze wracając do Sadloka, skoro popełnia w lidze takie błędy to gdzie z nim do reprezentacji? W końcu mają tam grać sami najlepsi tak?
Smudy nigdy nie lubiłem to o nim nie będę rozprawiał;p Lewy gra na tyle dobrze że potrafi znaleźć się tam gdzie piłka. Jeleń kiwać nie umie jest szybki i musi mieć sytuacje, a skąd je wziąść skoro większość naszych akcji kończy się na połwie, bo jak wyżej wspominano mamy trochę opóźniony "mózg". No nie licze Błaszcza bo on to gra za 2 i czasem za 3 ale za mało takich zawodników. Peszko jest przereklamowany. Jest szybki i tyle, no potrafi grać dwiema nogami i to całkiem nieźle, ale nie będzie dobrym piłkarzem dopóki ktoś mu trochę głowy nie przeczyści bo teraz ma tam trochę nasrane.

Można by powołać takich Krychowiaków, Grosika (coś jak Peszko, robi dużo wiatru ale za to w głowie ma już poukładane) może być nawet Małecki choć nie zawsze mi się podoba. Nie wiem na co w reprezentacji taki Rybus czy Iwański. Pierwszemu raz w życiu wyjdzie strzał a drugi to kaleka.
I tak można długo...
Ciekawe czy wygramy teraz któryś z meczów, trochę w to wątpię no ale... nadzieja umiera ostatnia.
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 28-08-2010 14:34
Moim zdaniem potrzeba jeszcze trochę czasu. W Lechu na początku też bylo slabo, nikt go nie chcial, a potem zeby zostal.
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 28-08-2010 14:36
W sumie masz rację, ale w Lechu miał najlepszą pakę w Polsce, a i tak nie zdobył mistrzostwa.
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 30-08-2010 11:06
Ale jakoś grali i bilety były warte ceny. A teraz? Idziesz na mecz gdzie bilet kosztuje 50 zł i oglądasz słaby mecz.
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 04-08-2011 15:23
No tak ale nie sprawdza się on niestety w roli selekcjonera ... Sad
Tytuł: Franciszek Smuda - odpowiedni selekcjoner? Napisane: 05-08-2011 02:13
Dla mnie kolejna wielka impreza, tym razem Euro będzie w naszym wykonaniu porażką. Ja już dawno powiedziałem, że jeśli Smuda zostanie, to nie oglądam meczów na Euro naszej kadry. Na szczęście po Euro go już nie będzie, to jakieś szanse na dostanie się do MŚ będą.
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!