Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Doskonalimy strzały z dystansu Komentarzy : 0

trening piłkarski - Doskonalenie strzałów z dystansu Strzały z dystansu to element piłkarskiego rzemiosła, który pozwala stworzyć zagrożenie pod bramką, w sytuacji, gdy drużyna przeciwna broni się bardzo szczelnie. Dobrze opanowany może przesądzić o losach niejednego spotkania. Przedstawiamy 3 ćwiczenia poprawiające ten aspekt gry.

Ćwiczenie pierwsze: Strzał obok muruZawodnik z piłką oznaczony niebieskim trykotem, rozpoczyna ćwiczenie z prawej strony. Podaje piłkę do zawodnika oznaczonego kolorem zielonym, następnie biegnie w okolice 20 metra. Zawodnik zielony, odgrywa mu piłkę, a niebieski uderza ją bez przyjęcia obok muru.

W tym ćwiczeniu niezbędne są minimum 3 osoby. Bramkarz, odgrywający i zawodnik, który będzie uderzał piłkę. Mur zastąpić można wysokimi pachołkami lub tyczkami. Zmieniajcie się rolami, tak by każdy z was dogrywał i uderzał piłkę. Jeśli będzie was więcej, ustawcie się w rzędzie, w okolicy 40 metra i po kolei wykonujcie ćwiczenie.

Zmieniajcie strony co 10 powtórzeń, uderzajcie raz prawą, raz lewą nogą.

Ćwiczenie drugie: Strzał z narożnikaZawodnik z piłką oznaczony niebieskim trykotem, rozpoczyna ćwiczenie z prawej strony. Podaje piłkę do zawodnika oznaczonego kolorem zielonym, następnie biegnie w kierunku prawego narożnika pola karnego. Odgrywający zagrywa mu piłkę, a ten uderza ją bez przyjęcia. Ważne, by piłka zagrywana była przed linię 16 metra.

Nie potrzebujecie muru, już sam strzał z kąta, w pełnym biegu będzie utrudnieniem. Pamiętaj, by przed oddaniem strzału skontrolować położenie względem bramki i ustawienie w niej bramkarza. Uderz piłkę bez przyjęcia, lub po maksymalnie dwóch kontaktach.

Ćwiczenie trzecie: Szybkie uderzenieZawodnik z piłką oznaczony niebieskim trykotem, rozpoczyna ćwiczenie ze środka boiska. Podaje piłkę do zawodnika oznaczonego kolorem zielonym, następnie biegnie wprost, w jego kierunku. Odgrywający zagrywa mu piłkę na prawą lub lewą stronę, bez wcześniejszej konsultacji. Tylko od gracza w zielonym trykocie zależy, w którą stronę pośle podanie. Gracz niebieski, musi być natomiast przygotowany na każdą ewentualność. Otrzymaną piłkę uderza bez przyjęcia lub po maksymalnie dwóch kontaktach.

  • Dodał: Cichy
  • Data: 26/07/2010 21:08
  • Kategoria: Technika
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 2745

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swoją opinię, aby wyrazić swoje zdanie.
Zapraszamy do dyskusji

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!