Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Doskonalimy podania Komentarzy : 0

trening piłkarski - Poprawa podań w piłce nożnej Dokładne podanie to jeden z najistotniejszych elementów w piłce nożnej. Bez odpowiedniego opanowania tego aspektu niemożliwa jest efektywna grai. Każde dokładne przekazanie piłki partnerowi ułatwia dalsze konstruowania akcji, dlatego też element ten powinien być stale doskonalony. Poniżej przedstawiamy kilka możliwych wariantów, które praktykować możecie wraz z partnerem.


Ćwiczenie pierwsze: Podanie i biegĆwiczenie to polega na wymianie podań pomiędzy dwoma zawodnikami i jednoczesnym przesuwaniu się w tył lub w przód. Zawodnicy ustawiają się na przeciwko siebie w odległości około 15-20 metrów. Następnie wymieniają podania, przesuwając się w linii pionowej. Gdy dojdą do linii kończącej boisko, podążają w drugą stronę. Na przykład, gdy za pierwszym razem szli w dół boiska, teraz przemieszczają się w górę. Najlepiej ustawić jest się w szerz placu gry, ponieważ obszar, w którym zawodnicy będą się poruszać będzie mniejszy.

Ćwiczenie drugie: Podanie przez znacznikiW tym ćwiczeniu zawodnicy ustawiają się w odległości 15-20 metrów, twarzami do siebie. Mniej więcej w połowie odległości pomiędzy nimi, ustawiają dwa znaczniki, w odstępie 1m od siebie. Następnie wykonują podania, najpierw na dwa, później na jeden kontakt. Należy pamiętać, by ćwiczyć zagrania obiema nogami.

Ćwiczenie trzecie: Podanie po odegraniuAby dobrze przeprowadzić to ćwiczenie potrzebujemy trzeciej osoby, która będzie odgrywała nam piłki. Zawodnicy tak jak wcześniej ustawiają się w odległości 15-20 metrów od siebie. Mniej więcej w połowie odległości, która ich dzieli, ustawia się zawodnik odgrywający. Osoba rozpoczynająca ćwiczenie podaje mu piłkę, a ten odgrywa ją z powrotem do niej. Ta z kolei zagrywa piłkę do partnera ustawionego 15-20 dalej. Ćwiczenie wykonujcie na zmianę, najpierw na dwa kontakty, a później na jeden. zmieniajcie także nogi, którymi podajecie piłkę.  • Dodał: Cichy
  • Data: 13/08/2010 22:18
  • Kategoria: Technika
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 2328

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swoją opinię, aby wyrazić swoje zdanie.
Zapraszamy do dyskusji

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!