Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Czym jest Piłka Nożna? To nie tylko zwykły sport! Komentarzy : 1

trening piłkarski - Czym jest piłka nożna? Piłka Nożna, czym jest?

Piłka nożna (ang. football, amer. soccer)- gra zespołowa, najpopularniejsza na świecie dyscyplina sportu. Od 1900 r. dyscyplina olimpijska. Na całym świecie w 2006 roku w rozgrywkach brało udział 265 milionów zawodniczek i zawodników, oraz 5 milionów sędziów należących do 207 lokalnych związków zrzeszonych w FIFA[1]. W meczach piłkarskich uczestniczą dwie rywalizujące ze sobą drużyny. Celem gry jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Zwycięża drużyna, która w regulaminowym czasie gry (dwie połowy po 45 minut każda w rozgrywkach seniorów) zdobędzie więcej bramek.

Typowa gra piłkarska polega na utrzymywaniu się w posiadaniu piłki tak, aby nie weszła ona w posiadanie przeciwnika, na podaniach piłki nogą lub głową (nie ręką) do partnera z zespołu a następnie kopnięciu jej do bramki przeciwnika. Kontakt fizyczny między graczami zasadniczo jest niedozwolony. Zawodnicy, którzy nie są w posiadaniu piłki, starają się przemieszczać po boisku, próbując znaleźć się w pozycjach ułatwiających wymianę piłki pomiędzy graczami swojego zespołu, a jednocześnie utrudniających grę przeciwnikowi.

Piłka nożna jest jedną z szybciej prowadzonych gier. Piłka jest poza grą po opuszczeniu przez nią całym obwodem boiska lub po przerwaniu gry gwizdkiem przez sędziego. Warto przy tym zauważyć, że inaczej niż np. w piłce ręcznej zegar nie jest zatrzymywany, a czas spotkania dalej płynie. Piłka jest wprowadzana do gry w sposób ściśle określony w Przepisach Gry, który zależy od powodu, dla którego znalazła się poza grą.”


Taką definicję podaje popularna w Internecie Wikipedia. Ale czy na pewno jest to gra w której przede wszystkim celem jest wkopanie piłki do bramki? Niekoniecznie.

Wiele milionów ludzi traktuje tą grę nie tylko jako sport; jest to swego rodzaju „Religia”.
Na świecie wiele sportów cieszy się bardzo dużą popularnością. Wielkie gwiazdy grają aby zdobyć najcenniejsze trofea. Kiedy przychodzi w końcu upragniony moment chwały, trwa on nie za długo. Jeżeli jest jakieś bardziej spektakularne zwycięstwo, kibice szaleją za swoimi ulubieńcami; pamięć o nich mija jednak szybko. Media przestają się rozpisywać o popisie po kilku dniach, często po tygodniu.
Polska jako reprezentacja w piłce siatkowej zdobyła w niedzielę 13 Września tytuł Mistrza Europy. Była euforia, chwała, wielu kibiców no i zaproszenia przez czołowe głowy kraju. 2 dni po tym sukcesie media rzadko wspominają o tym co się stało, a było to przecież ledwie kilka dni temu.
Z kolei Polska Reprezentacja w Piłce Nożnej grająca przed siatkarzami, przegrywając ze Słowakami w Eliminacjach do Mistrzostw Świata w RPA, spokoju nie może mieć po dzień dzisiejszy.
Media rozpisują się o największych antybohaterach prawie codziennie i na każdym kroku. Prawdziwy kibic ciągle śledzi z zaangażowaniem losy kadry i trenera, co się z nim stanie, kto obejmie jego funkcję, kto poleci z kadry, w końcu kogo sam by widział na tym stanowisku.

Wielu innych widząc stan w jakim znajdowała się kadra miała ciągle nadzieję na metamorfozę. Pomimo już tak naprawdę nikłych szans, fani wybierali się grupami by w dalszym ciągu dopingować swoich ulubieńców. Najbardziej wytrwali i zdeterminowani, potrafili zastawić wartościowe rzeczy, czy sprzedawać samochód, aby tylko obejrzeć biało-czerwonych i być może liczyć na udany występ.

Po stracie szans na awans czekają nas jeszcze 2 spotkania. I mimo tego, że już nie awansujemy, z pewnością znajdzie się wielu kibiców którzy udadzą się na spotkania, aby tylko podtrzymać na duchu piłkarzy, żeby czuli tą obecność.

Mówiąc już o kopaczach.
Wielu zawodowych zawodników cieszy się, że uprawiają zawód który ich interesuje, który lubią. Są też tacy, którzy uprawiają go bez zaangażowania, wyłącznie dla pieniędzy. Takie dwa typy zawodników łatwo odróżnić. Zawodnicy którzy grają dla pieniędzy, nie wkładają w to takiej pasji jak zawodnik grający z przyjemności.
Taki zawodnik wchodząc na boisko, czuje się jakby u siebie w domu, wstępuje w niego nowy duch. Biega całe spotkanie, dwoi i troi, aby tylko móc pozostać na płycie boiska. Każda minuta spędzona na boisku przez prawdziwego zawodnika, sprawia że staje się on radosny i cieszy się każdą spędzoną sekundą. Nie jest to tylko zwykła odskocznia od codziennego życia, czy hobby, jest to swego rodzaju religia, którą przestrzega się z wielkim zaangażowaniem.
W tej grze jest coś wyjątkowego, coś takie, co sprawia że w tym sporcie można się zakochać. Nie ważne czy umiesz kopnąć piłkę czy nie. Pomimo wielu niedogodności zakochujesz się w tej grze i nie pozwala myśleć o niczym innym.
Siedząc w szkole, patrzysz za okno i widząc dzieci grające na boisku obok, nie potrafisz się za bardzo skupić, myśląc kiedy skończą się zajęcia i sam spędzisz dzień przy tej formie rekreacji. Football jak nazywają amerykanie, przyciąga jak magnez, od którego nie sposób się oderwać. Jeżeli nie masz gdzie grać, grasz gdzie się da. Jeżeli nie masz odpowiedniego sprzętu, grasz czym się da.

Wiele obowiązków które napotyka się codziennie nie jest przeszkodą aby oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat, w którym jesteś tylko ty, piłka, znajomi i bramki. Zawsze uda się wygospodarować trochę wolnego czasu na własne potrzeby.

Na koniec napiszę, że piłka nożna to nie tylko sprzyja rozwojowi fizycznemu, pomaga też w nawiązywaniu nowych przyjaźnie i solidaryzuje zawodników.
Każdy czas jaki spędzasz z piłką, z kolegami czy zawodnikami na boisku, z którymi grasz, przybliża cie do nich. Po kilku miesiącach ciągłe przebywania w jednym otoczeniu rozumiesz się z nimi bez słów. Zaznajamiasz się z przyzwyczajami kolegów, wiesz co zrobią, a także będziesz się orientował czy biec pod bramkę czy nie.
Znajomości z boiska przenoszą się także do życia codziennego. Już nie siedzisz w domu niepotrzebnie przed komputerem i klikasz niszcząc palce w klawiaturę. Wychodzisz z bliskimi, bawisz się, poznajesz co raz więcej osób. W końcu czujesz się dzięki piłce spełniony i szczęśliwy.


  • Dodał: Pankiew
  • Data: 15/09/2009 20:59
  • Kategoria: Publicystyka
  • Komentarzy: 1
  • Czytań: 1838

Komentarze czytelników

In response to the person asking about 401k administrators, advisor near me, good financial advice, the complete retirement planner, trs retirement, equity fund manager, I highly recommend this <a href=https://zanebkqu20589.is-blog.com/20279701/great-hints-for-deciding-on-a-financial-advisor-in-franklin-tn>new financial advice link</a> or brookfield management stock, carta equity management, financial advisor business, wealth management and investment, wealth and investment, family financial planning, and don't forget this <a href=http://live.ham-dmr.hu/viewtopic.php?f=7&t=41525>best financial advice tips</a> alongside all dave ramsey debt plan, asset management advisor, fulton financial advisors 401k, goldman wealth, kempen asset management, best rated financial advisors, not to mention this <a href=http://www.nosecs.com/thread-28468-1-1.html>best financial advice tips</a> which is also great. also have a look at this <a href=https://miloellf28495.tblogz.com/top-info-for-choosing-a-financial-advisor-in-brentwood-tn-29791787>updated financial advice blog</a> and don't forget transamerica retirement account, gam fund management, wealth management office, tfp financial planning, directed ira, wealth management bank, not to mention this <a href=http://ziyuxuan.net/home.php?mod=space&uid=859079>useful financial advice url</a> and don't forget global macro hedge fund, financial planning reddit, sofi wealth management, bmo financial planner, moneywise kingdom advisors, lancaster wealth management, and don't forget <a href=http://forum.exalto-emirates.com/viewtopic.php?f=7&t=69396>top rated financial advice blog</a> which is also worth a look. i also recommend this <a href=https://judahejpt02468.worldblogged.com/19852107/great-advice-for-picking-a-financial-advisor-in-franklin-tn>high rated financial advice tips</a> alongside all wealth capital management, jed finn morgan stanley, cfa wealth management, innovative wealth management, lincoln retirement services company, prashant jain fund manager, alongside all this <a href=https://ryan6y45gas0.ssnblog.com/profile>high rated financial advice link</a> as well as federal pension plan, discretionary assets, municipal pension plan, investments and wealth institute, isec wealth management, comprehensive retirement planning, alongside all <a href=https://knoxgmeo77555.actoblog.com/19140657/good-ideas-for-selecting-a-financial-advisor-in-franklin-tn>top financial advice advice</a> as well as harveston wealth management, freedom wealth management, trea asset management, agf management stock, typical fee for financial advisor, castell wealth management, which is also great. finally, have a look at this <a href=http://community.yourhcg.com/member.php?u=1752664>recommended financial advice tips</a> with financial advisor wealth management, 401k retirement, life insurance retirement plan, fidelity 401k rollover, charles schwab ira, ira, for good measure.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 33% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Brak oceny]
Dobre Dobre 33% [1 głos]
Średnie Średnie 33% [1 głos]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!