Witaj w serwisie Trening.net.pl. Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż je!
  • Logowanie:

Asekuracja w grze Komentarzy : 0

trening piłkarski - Asekuracja w piłce nożnej Asekuracja oznacza wspieranie partnerów, gdy nie jesteście w posiadaniu piłki. W trakcie meczu każdy z zawodników jest przy piłce, tylko przez krótki okres. Dlatego to co robi przez pozostały czas meczu ma bardzo duży wpływ na skuteczną grę zespołu.


Szukanie przestrzeni

Innym terminem określającym szukanie przestrzeni jest „wybieganie na pozycję”. To oznacza bieg od piłki i ucieczkę przeciwnikowi na wolną przestrzeń tak, aby twój partner mógł podać ci piłkę. Obrońcy niewątpliwie podążą za tobą, więc staraj się być w ciągłym ruchu.
Wydaje się być kuszące biegnięcie w kierunku piłki zwłaszcza, gdy jest ona w posiadaniu partnera. Próbuj tego nie robić. Pomyśl gdzie twój partner mógłby podać piłkę i pobiegnij w to miejsce.

Stwarzanie dobrych pozycji

Stwarzanie dobrych pozycji jest elementem dobrej asekuracji w grze. Dobra pozycja oznacza zajęcie takiego miejsca, by partner będący przy piłce dobrze cię widział i miał możliwość podania piłki do ciebie.

Pamiętaj, że:

1. Zawsze staraj się zająć pozycję, która umożliwi twojemu partnerowi podanie do przodu, nie w poprzek boiska.
2. Podanie na skrzydło, rozciągające grę, jest trudniejsze do przewidzenia i spowoduje większe kłopoty przeciwnikom w zorganizowaniu obrony.

Biegi symulujące

Bieg symulujący oznacza wbieganie na dobrą pozycję, ale bez zamiaru przyjmowania piłki. Jest to sposób na wprowadzenie przeciwników w błąd, celem odciągnięcia ich od miejsca, gdzie faktycznie zostanie skierowana piłka.
Celem symulującego biegu jest stworzenie wrażenia, że zamierzasz przyjąć piłkę. Faktycznie zostaje ona skierowana do innego zawodnika.
Innym sposobem symulowania jest nagła zmiana kierunku biegu i pociągnięcie za sobą obrońcy, otwierając takim ruchem przestrzeń dla partnera z piłką.

Podaj i biegnij

Posiadanie piłki jest zawsze ekscytujące. Gdy jednak podasz piłkę do innego zawodnika, musisz wystartować do asekurowania go. Zawsze podążaj za swoim podaniem i szukaj dobrej pozycji wspierającej partnerów.

Podanie i bieg za piłką

To ćwiczenie pomoże ci zdobyć nawyk podążania za twoim podaniem. W ćwiczeniu bierze udział trzech lub więcej zawodników. Ustawcie się w dwóch rzędach naprzeciw siebie.

Pierwszy zawodnik podaje piłkę do partnera ustawionego naprzeciwko. Po wykonaniu podania biegnie za piłką i ustawia się na końcu przeciwległego rzędu.

Zawodnik, który otrzymał podanie, ponownie podaje piłkę na przeciwną stronę i biegnie za nią, ustawiając się na końcu rzędu.


  • Dodał: Cichy
  • Data: 06/08/2009 12:38
  • Kategoria: Taktyka
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 2298

Komentarze czytelników

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj swoją opinię, aby wyrazić swoje zdanie.
Zapraszamy do dyskusji

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [Brak oceny]
Bardzo dobre Bardzo dobre 100% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [Brak oceny]
Średnie Średnie 0% [Brak oceny]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Cieszymy się, że chcesz z Trening.net.pl szkolić swojš technikę piłkarskš, pracować nad kondycjš, siłš i zachowaniem na boisku!